Pozycjonowanie lokalne - atrakcyjna usługa SEO

Pozycjonowanie lokalne – atrakcyjna usługa SEO

Pozycjonowanie lokalne - atrakcyjna usługa SEONiewielkie firmy o lokalnym zasięgu działalności posiadają zwykle dosyć ograniczony budżet na działania promocyjne. Doskonałym rozwiązaniem dla tego typu przedsiębiorstw może okazać się lokalna kampania SEO.

Czym jest pozycjonowanie?

Tego typu usługa odnosi się do kampanii dla strony internetowej – realizacja ta obejmuje szereg kompleksowych działań, które maja na celu, by dana witryna www zajęła jak najwyższą lokatę na liście wyników wyszukiwania Google (Bing, Yahoo, Yandex, czy jakiejkolwiek wyszukiwarki). W Polsce najchętniej używaną wyszukiwarką jest narzędzie dostarczane przez giganta z Mountain View, toteż najwięcej agencji interaktywnych świadczy usługi pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych właśnie pod kątem rezultatów zapytań w Google.

Pozycjonowanie ogólne a lokalne – na czym polegają różnice?

Jeśli chodzi o kampanie lokalne, są to działania ograniczone tylko dla danej lokalizacji. Ponadto, fraza kluczowa, która jest brana pod uwagę, to zapytanie branżowe, uzupełnione o nazwę regionu lub miejscowości. Można więc stwierdzić, że w przypadku zapytań bardziej szczegółowych (zawierających np. nazwę miejscowości, regionu, województwa czy też dzielnicy), precyzyjne targetowanie pozwala na dokładniejsze odfiltrowanie wyników. Pozycjonerzy w takim przypadku mają znacznie mniej pracy, toteż zainkasują o wiele niższą opłatę za swoje działania, niż dla zwykłej frazy ogólnej.

Dlaczego warto zainwestować w reklamę w Internecie?

Przybywa osób, dla których Internet staje się podstawowym źródłem informacji o lokalnych firmach. Aktualnie niemal każdy korzysta ze smartfona lub tabletu, zaś wyniki wyszukiwania w tego typu urządzeniach mobilnych są ściśle uzależnione od bieżącej lokalizacji użytkownika. Jeśli poza samą usługą SEO, jaką jest pozycjonowanie lokalne, dodamy firmę do różnych serwisów (Google Maps, Zumi i inne), siedziba będzie wyświetlać się na wszelkiego typu internetowych mapkach. Widoczność w Sieci jest wręcz konieczna, by potencjalni klienci się o nas dowiedzieli!

Dodaj komentarz