Usługi SEO dla małych i średnich firm

Usługi SEO dla małych i średnich firm

Usługi SEO dla małych i średnich firmCzy niewielka firma może odnieść korzyści z zamówienia usługi, jaką jest pozycjonowanie? Czy sama strona internetowa nie wystarczy, w przypadku takiego mikro przedsiębiorstwa, do zaistnienia w Internecie? Jak wygląda ta kwestia w przypadku malutkich firm, które praktycznie nie posiadają żadnej konkurencji w regionie – czy muszą się one pozycjonować, jeśli chodzi o aspekt lokalny? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Dla kogo pozycjonowanie lokalne będzie najlepszą strategią promocji w Google?

Jeżeli ktoś prowadzi małą firmę, której zasięg ograniczony jest do danej miejscowości, miasta (lub nawet jego dzielnicy!), czy też regionu/województwa, pozycjonowanie w wyszukiwarce na frazę lokalną to optymalna opcja. Wyrażenie kluczowe, które zawiera nazwę miasta, jest frazą znacznie łatwiejszą do wypozycjonowania niż mniej rozbudowana fraza ogólna – dzięki temu, sam koszt usługi SEO będzie też znacząco niższy. Ponadto, w ostatnim czasie wyszukiwanie w Google stało się znacząco bardziej inteligentne, gdyż oprogramowanie samo używa ustawień lokalizacji użytkownika. Jeżeli szukając restauracji przebywamy aktualnie w Sopocie, wujek Google wyświetli nam w pierwszej kolejności wyniki z tego miejsca, podobnie byłoby w przypadku każdego innego miasta.

Jak wygląda usługa pozycjonowania lokalnego dla firm z oddziałami w różnych miastach?

W tym konkretnym przypadku, frazy lokalne dobierane są pod każde z poszczególnych miast. Jeśli, dajmy na to, w każdej z filii oferowane są identyczne usługi, przygotowane zostają osobne landing pages do jednej głównej strony firmowej, czy też, na życzenie klienta, agencja SEO uruchamia kilka odrębnych domen. Zostaną też napisane unikalne teksty na odrębne podstrony, zoptymalizowane pod każdą z wyszczególnionych fraz. Wiodące agencje interaktywne z pewnością są na bieżąco z wytycznymi, które odnoszą się do zagęszczenia takiej frazy w tekście, czyli do częstotliwości jej występowania na całej stronie. teksty takie z pewnością muszą wyglądać i brzmieć naturalnie, a nazwa miasta – być odmieniana przez przypadki, w zależności od kontekstu jej wystąpienia. Choć SEOwcy i SEO copywriterzy z reguł nie zdradzają szczegółów swojej pracy, muszą oni przyznać, że pozycjonowanie lokalne, tak jak każdy inny rodzaj pozycjonowania, odbywa się dyskretnie, w praktycznie niezauważalny sposób!

Dodaj komentarz